Wywóz gruzu w Dąbrowie Górniczej: powierz to zadanie profesjonalistom

Wywóz gruzu w Dąbrowie Górniczej: powierz to zadanie profesjonalistom

Gruz to specyficzny rodzaj odpadu pobudowlanego, który może stanowić nie lada problem dla inwestorów. Mimo że teoretycznie istnieje wiele możliwości jego wykorzystania, takich jak np. wyrównanie terenu, utwardzenie drogi czy użycie jako podbudowy, to w praktyce najlepiej jest po prostu się go pozbyć – oczywiście w legalny sposób. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszej wskazówki i zleć wywóz gruzu np. w Dąbrowie Górniczej, co pod wieloma względami jest zdecydowanie najlepszym, a na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem. Zajrzyj po szczegóły.

Samodzielny wywóz gruzu? To żadna oszczędność…

Utylizacja gruzu po budowie domu, remoncie mieszkania czy realizacji innego projektu budowlanego może wydawać się prostym zadaniem. Wystarczy przecież „tylko” załadować gruz na przyczepę towarową lub samochód ciężarowy i wywieźć go do odpowiedniego punktu utylizacji. Tyle teoria. Praktyka wygląda nieco mniej zachęcająco.

Po pierwsze, samodzielny wywóz gruzu nie zawsze jest możliwy, gdy w okolicy nie ma punktu jego odbioru. Ponadto nie każdy dysponuje odpowiednim pojazdem do przewozu takich odpadów czy hakiem holowniczym do podpięcia przyczepy.

Z kolei użycie samochodu osobowego może się skończyć poważnymi szkodami, włącznie z awarią zawieszenia czy zniszczeniem wnętrza pojazdu, co wygeneruje dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty.

Nie zapominajmy też o tym, że samodzielny wywóz gruzu wymaga poświęcenia na to ogromu czasu i siły, na co nie każdy może sobie przecież pozwolić.

Problematyczna utylizacja

Wiele osób sądzi, że gruz pobudowlany czy poremontowy wystarczy wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To nie do końca prawda. PSZOK-i mają ograniczone możliwości w zakresie przyjmowania gruzu. W dodatku takie punkty nie przyjmą gruzu brudnego, zmieszanego z innymi odpadami.

Przeczytaj także:  Ustawienia temperatury ciepłej wody użytkowej CWU

Ostatecznie więc może się okazać, że właściciel gruzu i tak będzie musiał zapłacić za utylizację w specjalistycznym punkcie odbioru takich odpadów.

Profesjonalna usługa wywozu gruzu – na czym to polega i dlaczego warto?

Chcąc uniknąć powyższych problemów, warto skorzystać z profesjonalnej usługi wywozu gruzu, którą oferują niektóre firmy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które polega na wynajęciu specjalnego kontenera. Po jego napełnieniu wystarczy zadzwonić do firmy, która odbierze kontener wraz z zawartością, wywożąc go do odpowiednich punktów utylizacji.

To rozwiązanie przede wszystkim:

  • Oszczędza mnóstwo czasu i sił;
  • Jest w pełni legalne i przyjazne środowisku;
  • Nie generuje żadnych nieprzewidzianych kosztów;
  • Pozwala pozbyć się nie tylko czystego gruzu, ale też szeregu innych odpadów, jakie powstają w trakcie budowy czy remontu, jak folie, opakowania po cemencie i klejach, materiały izolacyjne, szkło, papa, stara stolarka, cegły, suporeks, opakowania po farbach i wiele innych.

Więcej o tym, dlaczego warto powierzyć wywóz gruzu profesjonalnej firmie, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://koliber-dg.pl/oferta/wywoz-gruzu-dabrowa-gornicza-zostaw-to-zadanie-profesjonalistom.html.

Jak zlecić wywóz gruzu w Dąbrowie Górniczej?

Na początek trzeba oczywiście znaleźć odpowiednią firmę. Naszą rekomendację ma przedsiębiorstwo Koliber, które od wielu lat specjalizuje się w wywozie gruzu i śmieci pobudowlanych, realizując tę usługę w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu, Czeladzi oraz innych miejscowościach Górnego Śląska i Zagłębia.

Firma ma do dyspozycji kontenery o różnych pojemnościach: 3, 5, 7, 10, 20 i 30 metrów sześciennych, co pozwala łatwo dopasować wielkość kontenera do własnych potrzeb i przewidywanej ilości odpadów.

Po zawarciu umowy firma dostarczy kontener pod wskazany adres, a gdy ten zostanie zapełniony, odbierze go wraz z zawartością i zawiezie do profesjonalnych punktów utylizacji i recyklingu.

Ze szczegółami oferty firmy Koliber, zapewniającej nie tylko usługę wywozu gruzu w Dąbrowie Górniczej, ale też wynajmu sprzętu budowlanego, zapoznasz się na stronie internetowej koliber-dg.pl.

Art. Sponsorowany